Πέμπτη, 12 Σεπτεμβρίου 2013

Αρχείο Εμφανίσεων 2013 #4

Κυριακή 1 Σεπτέμβρη 2013:
Παναγιά (Κεραμειά): Νίκος Ζωιδάκης
Σαρακίνα (Ρέθυμνο): Βερτούδος - Χριστοφοράκης
Κηποθέατρο Νίκος Καζαντζάκης: Γιώργος Κατσαμάς, Γιώργος Μανωλιούδης, Κώστας Κακουδάκης, Στέφανος Μεσσαριτάκης, Πάρις Περυσινάκης
Κρητικό Κονάκι (Κοκκίνη Χάνι): Δημήτρης Βακάκης

Δευτέρα 2 Σεπτέμβρη 2013:
Καπηλειό (Βατόλακος, Χανιά): Νίκος & Ζήνος Περουλάκης
Πολυθέα (Καστέλλι Πεδιάδος): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης

Τρίτη 3 Σεπτέμβρη 2013:
Κηποθέατρο Νίκος Καζαντζάκης: Χορωδείον (Μανόλης Παπαδάκης, Κωστής Μακάκης, Κωστής Τζανάκης, Φραγκίσκος Μπαλτζάκης, Νίκος Σταματάκης

Τετάρτη 4 Σεπτέμβρη 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Παναγιώτης Μπουλταδάκης
Βρύσσες Αποκορώνου: Χάρης & Γιώργος Παντερμάκης
Βάμος Αποκορώνου: Μιχάλης Τζουγανάκης
Ο Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Ψαραντώνης
Πλατεία Κοραή (Ηράκλειο): Βασίλης Σκουλάς

Πέμπτη 5 Σεπτέμβρη 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Γεράσιμος Μαρινάκης
Ταβέρνα Γιαννακος (Καλαμαύκα): Μιχάλης Κουνάλης, Νίκος Τζουλιαδάκης
Θέατρο Χυτήριο (Αθήνα, Γκάζι): Γεωργία Νταγάκη
Βοτσαλάκια (Αθήνα): Νίκος Ζωιδάκης
Η Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης

Παρασκευή 6 Σεπτέμβρη 2013:
Ήλιος (Σκαλέτα, Ρέθυμνο): Μιχάλης Τσικαλάκης
Ο Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Μιχάλης Φραγκιαδάκης
Τουρλωτή Μονοφατσίου: Γιώργος Παπαδάκης, Μανόλης Αλεξάκης
Βαγιονιά: Κώστας Σαριδάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης
Θέατρο Βράχων (Βύρωνας, Αθήνα): Χαΐνηδες
Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας (Νέο Φάληρο): Νίκος Ζωιδάκης
Ομαλός (Αθήνα): Ηλίας Χορευτάκης

Σάββατο 7 Σεπτέμβρη 2013:
Βλαχερωνίτισσα Κισσάμου: Φαλελάκης - Περαθωράκης
Ταβέρνα Νίκος (Μυριοκέφαλα Ρεθύμνου): Γιώργος Μανωλιούδης
Κρητικό Κονάκι (Κοκκίνη Χάνι): Κώστας Σαριδάκης
Μοίρες: Χαρίτος Τζαγκαράκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης
Άλσος Βεΐκου (Γαλάτσι): Μιχάλης Τζουγανάκης
Θέατρο Μ. Θεοδωράκης (Αχαρνές): Νίκος Ζωιδάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Γρηγόρης Αλυσσανδράκης
Ομαλός (Αθήνα): Ηλίας Χορευτάκης
Λιβαδειά (Βοιωτία): Πετρίτες

Κυριακή 8 Σεπτέμβρη 2013:
Πατσός Ρεθύμνου: Στρατής Γουνάκης, Νίκος Γουνάκης, Κατσαβίδης
Μυριοκέφαλα Ρεθύμνου: Πέτρος Μαρούλης
Λιθίνες Σητείας: Νίκος Ζωιδάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης

Δευτέρα 9 Σεπτέμβρη 2013:
Θέατρο Ερωφίλη (Φορτέτζα, Ρέθυμνο): Κωστής Κακουδάκης, Ηλίας Σαββάκης, Στέλιος Σταματογιαννάκης, Μανόλης Βερδινάκης
Πλατεία Κοραή (Ηράκλειο): Βασίλης Σταυρακάκης
Θέατρο Λυκαβηττού (Αθήνα): Γιάννης Χαρούλης

Τετάρτη 11 Σεπτέμβρη 2013:
Θέατρο Ερωφίλη (Φορτέτζα, Ρέθυμνο): Σχήμα Λόγου
Ήλιος (Σκαλέτα, Ρέθυμνο): Κορδατζάκης - Συνολάκης
Θέατρο Δάσους (Θεσσαλονίκη): Γιάννης Χαρούλης

Πέμπτη 12 Σεπτέμβρη 2013:
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Σταύρος Μαραγκουδάκης, Μανόλης Μανουσάκης
Θέατρο Χυτήριο (Αθήνα, Γκάζι): Γεωργία Νταγάκη
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης
Beer House (Αθήνα, Ζωγράφου): Μιχάλης Φραγκιαδάκης

Παρασκευή 13 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Μπακατσάκης & Χαμογιωργάκης
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Φραγκοκάστελο: Χάρης & Γιώργης Παντερμάκης
Αλικιανός (Χανιά): Νίκος & Ζήνος Περουλάκης
Συρίλι (Χανιά): Γιώργος Βογιατζής
Κρητική Γωνιά (Μεγάλα Χωράφια, Αποκορώνου): Αφοί Βλαμάκη & Βαρδής Καραδάκης
Αρισμαρί (Γαβαλοχώρι, Αποκορώνου): Κωστής Αβυσσινός
Νίππος Αποκορώνου: Ανδρέας Μανωλαράκης
Ταβέρνα Κρητικός (Βαρύπετρο, Χανιά): Μανόλης Αγγελάκης & Μιχάλης Φράρος
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Σταύρος Μαραγκουδάκης, Μανόλης Μανουσάκης
Κτήμα Ζαχαράκης (Σταυρωμένος, Ρέθυμνο): Πέτρος Μαρούλης
Ροδιά Ηρακλείου: Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Τεριρέμ (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Μανόλης Αλεξάκης
Κουνάβοι (Ηράκλειο): Μανόλης & Δημήτρης Σπυριδάκης
Φυσαλίδα (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Γιώργος Μανωλάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης
Πασιφάη (Αθήνα): Πέτρος Βουμβουλάκης
Ομαλός (Αθήνα): Αχιλλεας Δραμουντάνης
Το Ψηστήρι (Αθήνα, Νεά Μάκρη): Θύμιος & Μιχάλης Κοζωνάκης
Θέατρο Δάσους (Θεσσαλονίκη): Μιχάλης Τζουγανάκης
Μαλώνα Ρόδου: Νίκος Ζωιδάκης
Αμπελάκια Δράμας: Μανόλης Κονταρός

Σάββατο 14 Σεπτέμβρη 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Γιάννης & Ραφαήλ Φυντικάκης
Ταβερναρού (Χανιά): Μιχάλης Λουφαρδάκης
Αλικιανός (Χανιά): Ανδρέας Μανωλαράκης
Εκεί στο Νότο (Καστέλι Κισσάμου): Χρήστος Περαθωράκης, Τάσος Φαλελάκης
Αχλάδες Κεραμειών (Χανιά): Νεκτάριος Φυντικάκης
Θέατρο Ερωφίλη (Ρέθυμνο): Γιάννης Χαρούλης
Ήλιος (Σκαλέτα, Ρέθυμνο): Μανόλης Σπυριδάκης
Σταυρωμένος (Ρέθυμνο): Σφακιανάκης - Σκουτέλης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Γιώργος Βρανάς, Σταύρος Μαραγκουδάκης
Soul Kitchen (Ρέθυμνο): Κωστής Αβυσσινός, Μανόλης Κανακάκης, Δημήτρης Κουκουλιτάκης
Frame Bar (Ρέθυμνο): Αντώνης Πετράκης, Γιάννης Τζελάκης, Νικηφόρος Βολανάκης, Στέλλα Παυλάκη
Ταβέρνα Βασίλης (Σφακάκι, Ρέθυμνο): Μανόλης Σπυριδάκης, Ανδρέας Χατζησπύρος
Κτήμα Ζαχαράκης (Σταυρωμένος, Ρέθυμνο): Βαγγέλης Γκαλονάκης
Φεστιβάλ ΚΝΕ (Κομμένο Μπεντένι, Ηράκλειο): Πετρίτες
Κρητικό Κονάκι (Ηράκλειο, Κοκκίνη Χάνι): Γιάννης Γιαμαλής
Τεριρέμ (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Μανόλης Αλεξάκης
Θραψανό: Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Λούκια Μονοφατσίου: Νεκτάριος Σαμόλης
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης
Πάρκο Αντώνης Τρίτσης (Ίλιον, Αθήνα): Νίκος Ζωιδάκης
Αυλή Μεγάρου Μουσικής (Αθήνα): Γεωργία Νταγάκη
Πασιφάη (Αθήνα): Πέτρος Βουμβουλάκης
Ομαλός (Αθήνα): Αχιλλεας Δραμουντάνης
Τεχνόπολις (Αθήνα): Ψαραντώνης, Βασίλης Σκουλάς
Το Ψηστήρι (Αθήνα, Νεά Μάκρη): Θύμιος & Μιχάλης Κοζωνάκης
Κρητικόραμα Γεύσεων (Αθήνα, Παλαιό Φάληρο): Γρηγόρης Αλυσσανδράκης

Κυριακή 15 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Δημήτρης Βακάκης
Θέατρο Ερωφίλη (Ρέθυμνο): Γιάννης Χαρούλης
Κρητικό Κονάκι (Ηράκλειο, Κοκκίνη Χάνι): Αχιλλέας Δραμουντάνης
Κονάκι Live (Αθήνα): Κώστας Σταυρουλιδάκης
Βοτσαλάκια (Καστέλα, Πειραιάς): Μανόλης Κονταρός
Κρητικόραμα Γεύσεων (Αθήνα, Παλαιό Φάληρο): Γρηγόρης Αλυσσανδράκης
Πάρκο Αντώνης Τρίτσης (Ίλιον, Αθήνα): Νίκος Ζωιδάκης

Δευτέρα 16 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Γιώργος Πατσουράκης & Φάνης Γκανάς
Πλατεία Κοραή (Ηράκλειο): Ψαρογιώργης ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ για Κυριακή 22 Σεπτέμβρη

Τρίτη 17 Σεπτέμβρη 2013:
Φάκα (Χανιά): Ανδρέας Λιλικάκης

Τετάρτη 18 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Ψαραντώνης
Χάλκινα (Χανιά): Β. & Γ. Νικολουδάκης
Φάκα (Χανιά): Ανδρέας Λιλικάκης
Παλιό Λιμάνι Χανίων: Πολυχρονάκης Θοδωρής, Χαρτζουλάκης Δημήτρης, Μαρτσάκης Αντώνης, Μαρεντάκης Νικόλαος, Γομπάκης Γιώργος, Χορευτάκης Ηλίας, Ηλιάκης Στέλιος, Νικολουδάκης Βασίλης, Μπερτσουλάκης Γιάννης, Σκαράκης Στρατής, Σταματάκης Νίκος, Κουμής Λευτέρης, Στρατάκης Γιώργος, Σαραντολάκης Αρτέμης
Ήλιος (Σκαλέτα, Ρέθυμνο): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Ο Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Λεωνίδας Λαϊνάκης

Πέμπτη 19 Σεπτέμβρη 2013:
Φάκα (Χανιά): Ανδρέας Λιλικάκης
Ταβερναρού (Χανιά): Γιάννης Γδοντάκης, Κώστας Μπαλιλάκης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Γιώργος Βρανάς, Γιώργος Κουτρουμπάς
Soul Kitchen (Ρέθυμνο): Αντώνης Σταυρακάκης, Δημήτρης Σιδερής, Δημήτρης Στεφανάκης, Γιάννης Παπατζανής
Πλατεία (Πισκοκέφαλο Σητείας): Νίκος Χριστοδουλάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Νίκος Βεζυράκης
Θέατρο Χυτήριο (Αθήνα, Γκάζι): Γεωργία Νταγάκη
Κηποθέατρο Μάνος Χατζηδάκις (Ηράκλειο): Γιώργος Τσαντάκης
Η ταβέρνα του Διοματάρη (Άνω Πετράλωνα, Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης
Πάρκο Αντώνη Τρίτση (Ίλιον, Αθήνα): Βασίλης Σκουλάς
Πέτρινο (Βέροια): Βασίλης Τερζάκης

Παρασκευή 20 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Νίκος & Ζήνος Περουλάκης
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Κέραμος (Μαλάξα): Χαλακατεβάκης - Σπανουδάκης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Γιώργος Αντωνογιαννάκης
Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Πετρίτες
Ήλιος (Σκαλέτα, Ρέθυμνο): Μανόλης Σπυριδάκης, Ανδρέας Χατζησπύρος, Παναγιώτης Μαρακάκης, Νίκος Φασουλάκης, Κώστας Κόκκινος
Ανατολή (Λυγαριά, Ηράκλειο): Δημήτρης & Μιχάλης Κουνάλης
Αφροδίτη (Κάτω Σύμη, Βιάννος): Μανόλης Αλεξάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Νίκος Βεζυράκης
Ομαλός (Αθήνα): Στέλιος Μπικάκης
Περιστέρι: Γιώργος Ζερβάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Μάνος Κορναράκης & Βαγγέλης Αγγελιδάκης
Σπιναλόγκα (Πειραιάς): Γιώργος Βεριδάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Μεταμόρφωση, Αθήνα): Νίκος Ζωιδάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Άλσος Βεϊκου, Γαλάτσι): Αλέξανδρος Παπαδάκης
Δημοτικό Θέατρο Άλσους (Ηλιούπολη, Αθήνα): Πέτρος Σαριδάκης
Πέτρινα Κτίρια (Άλσος Βεΐκου, Γαλάτσι): Αλέξανδρος Παπαδάκης
Απόψε πάλι (Νίκαια): Κωνσταντίνος Δρούλιας
Πασιφάη (Κορυδαλλός): Πολιτάκης - Τζαγκαράκης
Πλατεία Αγίου Νικολάου (Λούτσα): Διονύσης Κορνυλάκης

Σάββατο 21 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Γιάννης Χαλκιάς
City Coffee (Χανιά): Μιχάλης Μανουσέλης
Αγία Γαλήνη: Νεκτάριος Σαμόλης
Απέναντι (Μοίρες): Γιώργος Ζερβάκης του Νικηφόρου
Χαρασό (Ηράκλειο): Σήφης Λιγοψυχάκης
Ηρώδειο (Αθήνα): Αλέξανδρος Παπαδάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Μεταμόρφωση, Αθήνα): Γιάννης Κακλής & Γιώργος Χαλκιάς
Γιορτή Τσικουδιάς (Γέρακας, Αθήνα): Γιώργος Στριλιγκάς
Γιορτή Τσικουδιάς (Άλσος Βεϊκου, Γαλάτσι): Σπυριδάκης - Ανδρεαδάκης
Άλσος Υμηττού (Αργυρούπουλη, Αθήνα): Μιχάλης Καλλέργης
Κονάκι Live (Αθήνα): Νίκος Βεζυράκης
Ομαλός (Αθήνα): Στέλιος Μπικάκης
Περιστέρι: Γιώργος Ζερβάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Μάνος Κορναράκης & Βαγγέλης Αγγελιδάκης
Πασιφάη (Κορυδαλλός): Πολιτάκης - Τζαγκαράκης
Σπιναλόγκα (Πειραιάς): Γιώργος Βεριδάκης
Mystique Cafe (Κορυδαλλός): Αντώνης Γαμπιεράκης

Κυριακή 22 Σεπτέμβρη 2013:
Νεριανά (Χανιά): Αντώνης Μαρινάκης
Όβγορο (Μαλάξα): Χάρης & Γιώργης Παντερμάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Καράβολας, Ηράκλειο): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης, Νεκτάριος Σαμόλης, Νίκος Τζουλιαδάκης, Μιχάλης Κουνάλης, Βαγγέλης Αλεξάκης, Γρηγόρης Παραγιουδάκης
Πλατεία Κοραή (Ηράκλειο): Ψαρογιώργης
Μπιέλα (Βοτανικός, Αθήνα): Βαγγέλης & Λευτέρης Τσουβαλάς
Σπιναλόγκα (Πειραιάς): Γιώργος Βεριδάκης

Δευτέρα 23 Σεπτέμβρη 2013:
Νωπήγεια (Χανιά): Φαλελάκης - Περαθωράκης

Τρίτη 24 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Μάσα Σούρα (Ηράκλειο): Μιχάλης Κουνάλης & Νίκος Τζουλιαδάκης
Σχιστός, Κορυδαλλός: Αλεξανδράκης - Καραγιώργης

Τετάρτη 25 Σεπτέμβρη 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Κυριάκος Πιπεράκης & Βαγγέλης Κουντής
Χάλκινα (Χανιά): Στέλιος Βαμβακάς
Σίσι: Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Αντίπεινα (Ηράκλειο): Μουσικοί Χρονοναύτες
Άγιος Ιωάννης Στενιώτης (Βάθεια, Ηράκλειο): Μιχάλης Καλλέργης & Αντώνης Μαλλιωτάκης
Η ταβέρνα του Διοματάρη (Άνω Πετράλωνα, Αθήνα): Γιώργος Πορτάλιος
Θέατρο Ρεματιάς (Χαλάνδρι): Λουδοβίκος των Ανωγείων

Πέμπτη 26 Σεπτέμβρη 2013:
Γιορτή τουρισμού (Πλατεία Ελευθερίας, Ηράκλειο): Καλυκάκης Μανώλης, Αντώνης Σταυρακάκης, Πασπαράκης Γιώργος, Σπυριδάκης Μανώλης, Δημήτρης Σπυριδάκης, Δασκαλάκης Μιχάλης, Αντώνης, Βασίλης Σκουλάς, Αλεξάκης Βαγγέλης, Παραγιουδάκης Γρηγόρης, Μπαλτζάκης Φραγκίσκος, Δημήτρης Αντωνακάκης, Αντώνης Σταυρακάκης, Γιώργο Σταυρακάκης, Πετράκης Στέλιος, Θανάσης Μαυρόκωστας και άλλοι (δείτε το πλήρες πρόγραμμα και όλα τα ονόματα εδώ)
Τεριρέμ (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Η ταβέρνα του Διοματάρη (Άνω Πετράλωνα, Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης
Abyw Athens Club (Γκάζι): Νίκος Ζωιδάκης

Παρασκευή 27 Σεπτέμβρη 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Ταβερναρού (Χανιά): Αχιλλέας Δραμουντάνης
Frame Cafe Bar (Πλακιάς): Γιώργης & Νίκος Στρατάκης
Γιορτή τουρισμού (Πλατεία Ελευθερίας, Ηράκλειο): Δρακάκης Μανώλης, Χριστονάκης Γιώργος, Γιώργος Γιακουμάκης, Παπαδάκης Μανώλης, Μακάκης Κωστής, Τζανάκης Κωστής, Φραγκίσκος Μπαλτζάκης, Αντώνης Μαζοκοπάκης, Χαριτάκης Αντώνης, Χαριτάκης Μανόλης, Σπαχής Γιάννης, Κουνάλης Μιχάλης, Τζουλιαδάκης Νίκος, Ψαραντώνης και άλλοι (δείτε το πλήρες πρόγραμμα και όλα τα ονόματα εδώ)
Τεριρέμ (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Γιώργος Μανωλιούδης
Ώρες Club (Αθήνα): Στέφανος Βορδώνης
Ομαλός (Αθήνα): Αντώνης Μαρτσάκης
Ζορμπάς (Αθήνα): Κώστας Σαριδάκης
Κρήτη (Αθήνα): Διονύσης Κορνυλάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Μανόλης Αλεξάκης
Πασιφάη (Κορυδαλλός): Ανδρέας Λιλικάκης
2ο Φεστιβάλ νέων ΣΥΡΙΖΑ (Δέλτα Φαλήρου): Βασίλης Σταυρακάκης, Ψαρογιώργης, Ζαχάρης Σπυριδάκης
Καλαμάτα: Νίκος Ζωιδάκης

Σάββατο 28 Σεπτέμβρη 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Bitplanet Cafe (Καστέλι Κισσάμου): Χρήστος Περαθωράκης
Δρυμός (Άγιος Αντώνιος, Πατσός, Ρέθυμνο): Γιώργος Αλεξαντωνάκης
Τεριρέμ (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Γιώργος Μανωλιούδης
Γιορτή τουρισμού (Πλατεία Ελευθερίας, Ηράκλειο): Αποστόλης Φραγκιαδάκης, Χάρης Φραγκιαδάκης, Δαφέρμος Κώστας, Συγλέτος Βασίλης,, Δαφέρμος Γιάννης, Τσικνάκης Μανώλης, Φασουλάς Χαράλαμπος, Μπέρκης Δημήτρης, Κοντόκαλος Αντώνης, Μανουσάκης Δημήτρης, Μπαμπάτσης Γιώργος, Ross Daly και άλλοι (δείτε το πλήρες πρόγραμμα και όλα τα ονόματα εδώ)
Ομαλός (Αθήνα): Αντώνης Μαρτσάκης
Ζορμπάς (Αθήνα): Κώστας Σαριδάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Μανόλης Αλεξάκης
Γοργόνα (Αθήνα, Ν. Χαλκηδόνα): Πέτρος Βουμβουλάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Άλσος Αιγάλεω): Γιώργος Καραγιώργης
Logo (Πόρτο Ράφτη): Γιώργος Ζερβάκης
Zouk Cafe (Θεσσαλονίκη): Μιχάλης Ματζίρης

Κυριακή 29 Σεπτέμβρη 2013:
Γιορτή τουρισμού (Πλατεία Ελευθερίας, Ηράκλειο): Γλυκοκόκαλος Γιώργος, Πετσάκης Μιχάλης, Αγγελογιαννάκης Γιώργος, Καλεμάκης Φανούρης, Μαυράκης Μιχάλης, Γιάννης Βαμβουκάκης, Πλευράκης Μαρίνος, Φραγκιαδουλάκης Μιχάλης, Λουλούδης Σταύρος, Τρευλάκης Γιάννης, Μπάμπης Γαργανουράκης και άλλοι (δείτε το πλήρες πρόγραμμα και όλα τα ονόματα εδώ)
Θέατρο Βράχων (Βύρωνας): Βασίλης Σκουλάς, Μιχάλης Τζουγανάκης
Ομαλός (Αθήνα): Αντώνης Μαρτσάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Μανόλης Αλεξάκης
Καστελλόριζο: Νίκος Ζωιδάκης

Δευτέρα 30 Σεπτέμβρη 2013:
Βραδιά Αγάπης & Αλληλεγγύης (Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου): Στέλιος Μπικάκης

Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Αντώνης Μαρινάκης
Αντίπεινα (Ηράκλειο): Μουσικοί Χρονοναύτες
Στέκι του Ιπποκράτη (Ηρακλειο, ΠΑΓΝΗ): Στέλιος Μπικάκης
Διονύσι (Μεσαρά): Κώστας Σαριδάκης

Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013:
Ο Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Βασίλης Σκουλάς - ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Γιώργος Χατζάκης
Πισκοκέφαλο Σητείας: Μανόλης Χαρκιολάκης
Κούπες (Αργυρούπολη, Αθήνα): Γρηγορης Αλυσσανδράκης
Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης

Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Γεράσιμος Μαρινάκης
Ταβερναρού (Χανιά): Λευτέρης Κουμής
Τεριρέμ (Ηράκλειο, Αμμουδάρα): Γιωργος Παπαδάκης
Διαχρονικό (Αρχάνες): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Onar Cafe (Γούβες): Μανόλης & Δημήτρης Σπυριδάκης
Άρων Άρων (Μοίρες): Στριλιγκάς - Σταυρουλάκης
Κρήτη και Πόντος σμίξανε (Ηρώδειο): Ζαχαρίας Σπυριδακης, Αντώνης Μαρτσάκης, Βασίλης Σταυρακάκης, Μιχάλης Σταυρακάκης, Καλιοτζίδης, Θεοδοσιάδης
Πετρούπολη: Μανόλης Κονταρός
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Ζερβάκης
Ομαλός (Αθήνα): Μπακατσάκης - Χαμογιωργάκης
Ζορμπάς (Αθήνα): Στρατής Μαμαλιός & Μιχάλης Παυλάκης
Βολόσυρος (Αθήνα): Δημήτρης Πρωτογεράκης
Πασιφάη (Αθήνα): Αφοί Τσουβαλά
Γιορτή Τσικουδιάς (Άνω Λιόσια): Νίκος Ζωιδάκης
Φηρά (Σαντορίνη): Νίκος Βεζυράκης

Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Περικλής Τζουγανάκης
Ρακομπερδέματα (Χανιά): Ευτύχης & Νεκτάριος Κωστάκης
Κέραμος (Μαλάξα, Χανιά): Μανόλης Αγγελάκης - Μιχάλης Φράρος
Τεριρέμ (Ηράκλειο, Αμμουδάρα): Γιωργος Παπαδάκης
Κρητικό Κονάκι (Ηράκλειο, Κοκκίνη Χάνι): Αχιλλέας Δραμουντάνης
Πιτσίδια (Μεσσαρά): Γιάννης Σπινθάκης
Θέατρο Πέτρας (Πετρούπολη): Στέλιος Μπικάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Ζερβάκης
Ομαλός (Αθήνα): Μπακατσάκης - Χαμογιωργάκης
Ζορμπάς (Αθήνα): Στρατής Μαμαλιός & Μιχάλης Παυλάκης
Εκθεσιακό Κέντρο Περιστερίου: Νίκος Ζωιδάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Πρώην Αμερικάνικη Βάση Ελληνικού): Κεχαγιαδάκης - Λαδουκάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Καματερό): Μανόλης Ψαλλίδης
Γιορτή Τσικουδιάς (Ελευσίνα): Αντώνης Μαρτσάκης
Βολόσυρος (Αθήνα): Δημήτρης Πρωτογεράκης
Γεροβουνό (Καματερό): Μανόλης Ψαλλίδης
Αγία Παρασκευή: Μανόλης Παπαδομαρκετάκης
Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης
Πασιφάη (Αθήνα): Αφοί Τσουβαλά

Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013:
Βολόσυρος (Αθήνα): Νίκος Γαλετάκης (μεσημέρι)

Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013:
Αντέτι (Ηράκλειο): Νικόλας Καράτζης - Γιάννης Σταυρακάκης
Πλάτανος (Μύρτος, Ιεράπετρα): Γιάννης Καπετανάκης

Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2013:
Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Αχιλλέας Περσίδης, Γιάννης Παπατζανης, Γιάννης Πολυχρονάκης
Κουκουβάγια (Ηράκλειο): Γιώργος Ζερβάκης του Νικηφόρου
Blow up (Ηράκλειο): Γιάννης Καπετανάκης

Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Ανδρέας Μανωλαράκης
Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Χάρης Παναγιωτάκης, Γιώργος Σταυρακάκης, Νίκος Τζουρας, Μηνάς Σπανάκης
Αντίπεινα (Ηράκλειο): Μουσικοί Χρονοναύτες

Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Κήπος του Αλή Βαφή (Ρέθυμνο): Βασίλης Σκουλάς
Συμπληγάδες (Ρέθυμνο): Βασίλης Σταυρακάκης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Σταύρος Μαραγκουδάκης, Μανόλης Μανουσάκης
Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Σχήμα λόγου
Η Χαρουπιά (Πλάκα, Ελούντα): Γιάννης Καπετανάκης
Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Η Γειτονιά (Άγιος Ιωάννης, Χανιά): Χαλακατεβάκης - Σπανουδάκης
Κέραμος (Μαλάξα, Χανιά): Στέλιος Βαμβάκας
Ταβέρνα Πόπη (Αδελιανός Κάμπος, Ρέθυμνο): Γιώργος Μανωλιούδης
Στην Υγειά μας (Ηράκλειο): Δημήτρης Παπαδάκης
Κρητικό Κονάκι (Ηράκλειο, Κοκκίνη Χάνι): Αντώνης Μαζοκοπάκης
Τεριρέμ (Ηράκλειο, Αμμουδάρα): Γιώργος Μανωλάκης
Ταβέρνα Ανατολή (Λυγαριά, Ηράκλειο): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Χατζής (Ηράκλειο, Κοκκίνη Χάνι): Νίκος Μανιουδάκης, Κυριάκος Σταυριανουδάκης
Corretto Cafe (Ηράκλειο): Κώστας Καραντινός
Ινάτι (Ποταμιές): Γιώργος Χριστονάκης
Πλατεία (Πισκοκέφαλο, Σητείας): Σωτήρης Χατζαντωνάκης
Cafe Du Lac (Άγιος Νικόλαος): Γιάννης Καπετανάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Ζερβάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Αλέξανδρος Παπαδάκης
Ζορμπάς (Αθήνα): Δημήτρης & Μιχάλης Κουνάλης
Ομαλός (Αθήνα): Νίκος & Ζήνος Περουλάκης
Πασιφάη (Αθήνα): Πολιτάκης - Τζαγκαράκης
Πνευματικό Κέντρο Κυθηρίων (Άλιμος, Αθήνα): Κεχαγιαδάκης - Λαδουκάκης

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Γιάννης & Ραφαήλ Φυντικάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Γιαλί Τζαμίσι, Παλιό Λιμάνι, Χανιά): Ανδρέας Λιλικάκης, Βαγγέλης & Γιώργος Νικολουδάκης
Ρακομπερδέματα (Χανιά): Παναγιώτης Μπουλταδάκης
Ταβέρνα Πόπη (Αδελιανός Κάμπος, Ρέθυμνο): Γιώργος Μανωλιούδης
Δρυμός (Πατσός, Ρέθυμνο): Δημήτρης Πηγουνάκης, Στέλιος Στελιουδάκης
Τεριρέμ (Ηράκλειο, Αμμουδάρα): Μιχάλης Καλλέργης
White Rabbit (Αρχάνες): Γιάννης Καπετανάκης
Γυαλός (Πλακιάς): Μιχάλης Τσικαλάκης
Βρισκούμενο (Λούκια, Ηράκλειο): Στιβακτάκηδες
Κρητικό Κονάκι (Κοκκίνη Χάνι, Ηράκλειο): Γιάννης Σωπασής
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Ζερβάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Αλέξανδρος Παπαδάκης
Ζορμπάς (Αθήνα): Δημήτρης & Μιχάλης Κουνάλης
Ομαλός (Αθήνα): Νίκος & Ζήνος Περουλάκης
Πασιφάη (Αθήνα): Πολιτάκης - Τζαγκαράκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Χαλάνδρι): Γιάννης Κακλής & Γιώργος Χαλκιάς
Γιορτή Τσικουδιάς (1ο Λύκειο Χολαργού): Μάρκος Παυλιδάκης
Γιορτή της Ρακής (Βριλήσσια): Στριλιγκάς - Σταυρουλάκης
Το Πέρασμα (Πειραιας): Αλεξανδράκης - Καραγιώργης
Εύοσμος: Αρετή Καμηλάκη
Ρέμβρη (Βέροια): Γιώργος Σφακιανάκης

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013:
Κουζίνα ΕΠΕ (Χανιά): Ψαραντώνης - Ψαρογιώργης
Ταβέρνα Κρι Κρι (Άγιος Νικόλαος): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Popolo Bar (Θεσσαλονίκη): Γιώργος Σφακιανάκης
Εύοσμος: Αρετή Καμηλάκη

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2013:
Σταυρός του Νότου (Αθήνα): Γεωργία Νταγάκη

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2013:
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Αλέξανδρος Αγγελάκης (Νάντης) & Γιάννης Γανταδάκης

Πέμπτη 17 Οκτωβρίου 2013:
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Σταύρος Μαραγκουδάκης & Μανόλης Μανουσάκης & Στέλιος Ζερβός
Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Γιώργος Βρανάς & Σταύρος Μαραγκουδάκης
Το Στέκι του Ιπποκράτη (Ηράκλειο, ΠΑΓΝΗ): Κώστας & Μαρία Σκουλά
Διαχρονικό (Αρχάνες): Γιώργος Μανωλιούδης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Ζερβάκης
Γυάλινο Μουσικό Θέατρο (Αθήνα, Νέα Σμύρνη): Βασίλης Σκουλάς
Γραμμές Music Stage (Αθήνα): Μιχάλης Τζουγανάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Δημοτικό Στάδιο Ιλίου): Δημήτρης & Μανόλης Σπυριδάκης
Σπιναλόγκα (Πειραιάς): Μανόλης Κονταρός

Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013:
Ραέτι (Ηράκλειο): Κώστας Σαριδάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Ζερβάκης
Γυάλινο Μουσικό Θέατρο (Αθήνα, Νέα Σμύρνη): Βασίλης Σκουλάς
Γραμμές Music Stage (Αθήνα): Μιχάλης Τζουγανάκης
Γιορτή Τσικουδιάς (Δημοτικό Στάδιο Ιλίου): Στέλιος Μπικάκης

Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013:
Τα Αχλάδια (Αθήνα, Αιγάλεω): Γιάννης Χαλκιάς
Τσατσαράκι (Βριλήσια): Αλεξανδράκης - Καραγιώργης
Ρούγα (Θεσσαλονίκη): Αρετή Καμηλάκη

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013:
Το Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Νίκος & Ζήνος Περουλάκης
Ταβερναρού (Χανιά): Κώστας Σαριδάκης
Ρακομπερδέματα (Χανιά): Αντώνης Μαρινάκης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Αλέξανδρος Αγγελάκης & Γιάννης Γιανταδάκης
Caramela (Ρέθυμνο): Ανδρέας Μανωλαράκης
50 50 (Ρέθυμνο): Κώστας Βεργιανάκης & Βασίλης Παπαδάκης
Conte Miri (Πάλαι Ποτέ, Ηράκλειο): Νίκος Τζουλιαδάκης & Μιχάλης Κουνάλης
Αρόλιθος (Αθήνα, Άνω Πατήσια): Πέτρος Βουμβουλάκης
Sea to See (Θεσσαλονίκη): Γιώργος Σφακιανάκης

Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Στέλιος Βαμβακάς
Ρακομπερδέματα (Χανιά): Φάνης Χιώτης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Γιώργος Βρανάς & Γιάννης Μιχάλας
Αντίπεινα (Ηράκλειο): Μουσικοί Χρονοναύτες
Το Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Γιώργος Μανωλάκης
Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης
Μπουάτ Απανεμιά (Πλάκα, Αθήνα): Λουδοβίκος τωνΑνωγείων
Αίθουσα Κρητών "Αγρίμια" (Θεσσαλονίκη): Γιώργος Σφακιανάκης

Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2013:
Χάλκινα (Χανιά): Χρυσοχεράκης, Τριανταφύλλου, Σταματάκης
Κονάκι (Χανιά): Γιώργος Μανωλιούδης
Ταβέρνα Αιμιλία (Ζούρβα, Χανιά): Ανδρέας Μανωλαράκης'
Ζορμπάς (Γεωργιούπολη): Σήφης Σκουντριδάκης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Γιάννης Σφακιανάκης, Θάνος Γιακουμάκης, Μάνος Κισσανδράκης
Ταβέρνα Πόπη (Αδελιανός Κάμπος, Ρέθυμνο): Κωστής Κουτελιδάκης & Γιώργος Σαββάκης
Χατζής (Κοκκίνη Χάνι, Ηράκλειο): Μανόλης Αλεξάκης
Σκαλαβόκαμπος (Γωνιές Μαλεβυζίου): Αποστόλης Φραγκιαδάκης
Γυάλινο Μουσικό Θέατρο (Αθήνα, Νέα Σμύρνη): Βασίλης Σκουλάς
Γραμμές Music Stage (Αθήνα): Μιχάλης Τζουγανάκης
Μιτατο Live (Αθήνα): Γιώργος Χαιρέτης & Κωνσταντίνος Σκουλούδης
Ζορμπάς (Αθήνα): Δημήτρης Παπαδάκης, Στέφανος Μεσσαριτάκης
Ομαλός (Αθήνα): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Παπαδάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Γιώργος Χριστονάκης, Μάρκος Κωνσταντάκης
Block Club (Πειραίας, Μικρολίμανο): Νίκος Ζωιδάκης
Legend Club (Ρόδος, Αρχάγγελος): Στέφανος Βορδώνης
Pure Club (Νεάπολη, Καστοριά): Γιώργος Σφακιανάκης

Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Αλεξανδράκης - Καραγιώργης
Μεσοστράτι (Ρέθυμνο): Μανόλης Τσουπάκης & Χρήστος Γιαννακάκης
Χουμέρι Μυλοποτάμου: Τζανής Τζανιδάκης
Cafe Baribo (Πέραμα Μυλοποτάμου): Μανόλης Αγγελάκης & Μιχάλης Φράρος
Ραέτι (Ηράκλειο): Αλέξανδρος Παπαδάκης
Ζέφυρος (Ηράκλειο): Γιώργος Χατζάκης
Αρόλιθος (Ηράκλειο): Βασίλης Σαλούστρος & Βασίλης Σαλούστρος
Αροδαμός (Δαφνές): Αντώνης Φραγκιαδάκης & Δραβίδες
Βρισκούμενο (Λούκια, Ηράκλειο): Κώστας Κακουδάκης, Ηλίας Σαββάκης, Στέλιος Σταματογιαννάκης
Αυγερινός Live (Μεσσαρά): Μανόλης Αλεξάκης
Γυάλινο Μουσικό Θέατρο (Αθήνα, Νέα Σμύρνη): Βασίλης Σκουλάς
Γραμμές Music Stage (Αθήνα): Μιχάλης Τζουγανάκης
Μιτατο Live (Αθήνα): Γιώργος Χαιρέτης & Κωνσταντίνος Σκουλούδης
Ζορμπάς (Αθήνα): Δημήτρης Παπαδάκης, Στέφανος Μεσσαριτάκης
Ομαλός (Αθήνα): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Παπαδάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Γιώργος Χριστονάκης, Μάρκος Κωνσταντάκης
Γοργόνα (Αθήνα): Διονύσης Κορνυλάκης
Θέατρο Χυτήριο (Αθήνα): Αλέξανδρος Αγγελάκης
Coralle (Λουτράκι): Δημήτρης Χριστοδούλου & Μανόλης Φετοκάκης
Red Nose (Νεάπολη Λακωνίας): Γρηγόρης Αλυσσανδράκης
Χάραμα (Κοντάρι, Χίος): Νίκος Ζωιδάκης

Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013:
Ταβερναρού (Χανιά): Γιώργος Βογιατζής
Κονάκι (Χανιά): Ηλίας Χορευτάκης
Deco Bar (Χανιά): Ανδρέας Μανωλαράκης
Ιπποκορώνιον (Νίπος Αποκωρόνου): Σούλα Δασκαλομαρκάκη
Ταβέρνα Πόπη (Αδελιανός Κάμπος, Ρέθυμνο): Μανόλης & Δημήτρης Σπυριδάκης
Άνοδος (Ηράκλειο): Ψαραντώνης & Μιχάλης Φραγκιαδάκης
Ζέφυρος (Ηράκλειο): Γιώργος Χατζάκης
Το Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Γιάννης Γιαμαλής
Θαλασσινή Αύρα (Αμμουδάρα, Ηράκλειο): Μανόλης Αλεξάκης, Μιχάλης Πετσάκης
Αυγερινός Live (Μεσσαρά): Αντώνης Μαρτσάκης
Καφωδείο (Πετροκεφάλι, Μεσσαρά): Νίκος & Αντρέας Φλαμουράκης
Μιτατο Live (Αθήνα): Γιώργος Χαιρέτης & Κωνσταντίνος Σκουλούδης
Ζορμπάς (Αθήνα): Δημήτρης Παπαδάκης, Στέφανος Μεσσαριτάκης
Ομαλός (Αθήνα): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος Παπαδάκης
Κέντρο Κρήτη (Αθήνα): Γιώργος Χριστονάκης, Μάρκος Κωνσταντάκης
Γυάλινο (Άγιοι Ανάργυροι, Αθήνα): Νίκος Ζωιδάκης
Ελαϊκόν (Γουδή, Αθήνα): Μάρκος Κωνσταντάκης
Live 42 (Θεσσαλονίκη): Γιώργος Σφακιανάκης
Arion Palace (Ρόδος): Γιώργος Ζερβάκης

Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013:
Κονάκι (Χανιά): Μανόλης Κονταρός (μεσημέρι)
Αχλάδες (Κεραμιά, Χανιά): Πέτρος Μαρούλης (μεσημέρι)
Ο Κήπος της Φροσύνης (Νεριανά Χανίων): Λευτέρης Μαθιουδάκης (μεσημέρι)
Γιορτή Καστάνου (Πρασές, Χανιά): Ανδρέας Μανωλαράκης
Bitplanet Cafe (Καστέλι Κισσάμου): Χρήστος Περαθωράκης (μεσημέρι)
Ταβέρνα Κατερίνα (Καστέλι Κισσάμου): Γιάννης Μενεγάκης (μεσημέρι)
Μελιτάκι (Γάλλος, Ρέθυμνο): Μανόλης Χατζάκης & Βαλάντης Αχινάς
Σύλλογος Κρητών Πετρούπολης: Β. & Λ. Τσουβαλάς (μεσημέρι)
Da Manha Cafe (Βέροια): Βασίλης Τερζάκης (μεσημέρι)

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013:
Στέκι του Ιπποκράτη (Ηράκλειο, ΠΑΓΝΗ): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Το Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Γρηγόρης Αλυσσανδράκης
Conte Miri (Πάλαι Ποτέ, Ηράκλειο): Νίκος Τζουλιαδάκης & Μιχάλης Κουνάλης

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013:
Ρακομπερδέματα (Χανιά): Γρηγόρης Αλυσσανδράκης
Κονάκι (Χανιά): Αχιλλέας Δραμουντάνης
Caramela (Ρέθυμνο): Γιώργος Χαιρέτης & Κωνσταντίνος Σκουλούδης
Αυγό του Κόκορα (Ρέθυμνο): Βασίλης Ψωμάς & Γιώργος Αγγελάκης
Σχολαρχείο (Ηράκλειο): Θάνος Γιακουμάκης & Γιώργος Βελλίδης
Μήλον της Έριδος (Ηράκλειο): Μανόλης Βερδινάκης & Στέλιος Σταματογιαννάκης
Αντίπεινα (Ηρακλειο): Μουσικοί Χρονοναύτες
Διαχρονικό (Αρχάνες): Γιώργος & Νίκος Στρατάκης
Κονάκι Live (Αθήνα): Γιώργος, Νίκος, Χρήστος Στιβακτάκης
Ταβέρνα του Διοματάρη (Αθήνα): Μιχάλης Πολυχρονάκης
Ρακολέμονο (Αιγάλεω): Νίκος Πουλής
Etsi Apla (Μικρολίμανο, Αθήνα): Ηλίας Παυλίδης
Η Γη (Λάρισα): Μαδαρίτες